Odlewnia

Nasza firma dysponuje profesjonalnie wyposażoną odlewnią, w której przebiegają procesy technologiczne wykonywania wyrobów z aluminium oraz ZnAl. Powstają one dzięki wypełnianiu form odlewniczych stopionym metalem. W produkcji wykorzystujemy nowoczesne maszyny, stosując technologie zimno i gorąco-komorowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykonywać na miejscu próby wytwarzanych w firmie narzędzi.

Opracowanie projektu
Pierwszym etapem procesu technologicznego jest opracowanie projektu, na podstawie którego przeprowadzone zostaną dalsze prace. Dokumentacja techniczna to przede wszystkim rysunek konstrukcyjny wyrobu, a także rysunki sposobu odlewania, surowego odlewu czy formy. Na tym etapie nie może również zabraknąć kart technologicznych, instrukcyjnych, prób czy kalkulacyjnych wykonania odlewu. Bardzo ważnym dokumentem jest rysunek gotowego odlewu, na który składają się niezbędne w późniejszej produkcji dane, dotyczące np. powierzchni podziału formy odlewniczej, dopuszczalnych odchyłków wymiarowych dla tych powierzchni czy informacje rozpoznawcze. Projekty są przygotowywane przez wykwalifikowanych specjalistów, a zlecenia realizujemy również na podstawie danych technicznych odlewu przekazanych nam przez Klienta. Nasza firma dysponuje specjalistycznymi symulacjami odlewniczymi, dzięki którym możliwe jest skrócenie procesu projektowania i produkcji, a także wyeliminowanie błędów oraz zoptymalizowanie kosztów.

Wykonanie formy
W procesie produkcji korzystamy z dwóch rodzajów technologii, w które zaopatrzona została nasza odlewnia:

  • gorąco-komorowej, która wykorzystywana jest przede wszystkim do produkcji elementów ze stopów cynku,
  • zimno-komorowej, dzięki której produkujemy elementy aluminiowe.

Poszczególne elementy wykonywane w gorących komorach powstają poprzez doprowadzenie płynnego metalu do formy za pomocą tłoka. Proces odbywa się w specjalnym piecu – w zamkniętym systemie, do którego dostępu nie ma powietrze. W przypadku metody zimno-komorowej płynny metal dostarczany jest ręcznie albo za pomocą urządzeń zalewających, a niepodgrzewana komora, w której zachodzi cały proces, ma kontakt z powietrzem. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że odlewy pozbawione są wad, nie posiadają deformacji i są stabilne wymiarowo. Wykonywanie detali w odlewni przebiega szybko, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonywać szereg zadań i tym samym jesteśmy terminowi.

Obróbka gotowego odlewu
Oprócz produkcji całkowicie nowych wyrobów, jesteśmy w stanie poddawać gotowe już odlewy obróbce skrawaniem na nowoczesnych urządzeniach CNC. W zakres naszych działań wchodzą:

  • frezowanie,
  • toczenie,
  • wiercenie,
  • szlifowanie,
  • cięcie,
  • drążenie.

Dysponujemy specjalistycznym parkiem maszynowym, odlewnia oraz narzędziownią, dzięki czemu wszystkie nasze prace związane z obróbką są dokładne oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Zapewniamy kompleksowe usługi na każdym etapie procesu technologicznego, mając na względzie potrzeby i wymagania Klienta, a także chcąc zadowolić go pod kątem jakości naszych symulacji odlewniczych.

OdlewniaOdlewnia