Formy wtryskowe

Jedną ze specjalności naszej firmy jest produkowanie elementów z tworzyw sztucznych. Nasza wtryskownia to nie tylko nowoczesne maszyny, pozwalające na realizowanie zleceń Klientów z największą precyzją i w ustalonym terminie, ale również kadra wykwalifikowanych pracowników. Współpracując z renomowanymi na rynku producentami korzystamy tylko z odpowiednich i wysokogatunkowych tworzyw w różnych kolorach, co umożliwia nam pełne dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb każdego z Państwa.

Co oferujemy?
Jako doskonale wyposażona narzędziownia, jesteśmy w stanie przygotować dla naszych Klientów precyzyjnie wykonane formy wtryskowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie aktywnie przysłużyć się zwiększeniu tempa oraz ekonomiczności produkcji. Czym więc tak naprawdę są wykonywane przez nas formy wtryskowe? To swego rodzaju szablon, przygotowywany na wzór foremki, który doskonale odzwierciedla wymiary i kształty projektu. Zostaje on tak zrobiony, aby po wypełnieniu go płynną substancją, pozwalał wykonać wierną kopię modułu projektowego. Istotne jest, aby odlewnia pozwalała w ten sposób skorzystać z narzędzi, które ułatwią przygotowywanie poszczególnych części produktu końcowego.

Jak wygląda forma wtryskowa?
Budowa każdej formy wtryskowej, niezależnie od jej kształtu i wielkości, wygląda podobnie. Podstawę tego narzędzia stanowią dwa moduły, do których (do każdego z osobna), podłączona zostaje wtryskarka. Każdy model posiada też 3 podstawowe układy, warunkujące jego funkcjonalność. Są to: układ wlewowy, chłodzenia i wypychania.

Nasza narzędziownia w szczególny sposób dba o wysoką jakość przygotowywanych produktów. Narzędzia wykorzystują więc układy funkcjonalne, dzięki którym możliwe jest dostosowanie charakteru i sposobu ich pracy do indywidualnych oczekiwań. Gwarantuje to także wysoką wydajność modułu.

Do wykorzystywanych układów zaliczyć należy:

  • gniazda formujące (bardzo rzadko jest to jedno gniazdo),
  • wspomniane już wcześniej układy: wlewowy, chłodzenia i wypychania,
  • części prowadzące oraz ustalające połówki formy,
  • napęd (segmentów i płyt),
  • obudowa.

Wiele uwagi przywiązujemy również do samego projektowania tego typu rozwiązań. Jako nowoczesna odlewnia doskonale wiemy, że w dużym stopniu to od właściwie przygotowanego projektu zależy, czy produkt końcowy będzie sprawny i pozwoli naszym Klientom efektywnie realizować procesy produkcyjne.

Produkcja
W związku z zachowaniem analogicznej budowy w przypadku wszystkich, przygotowywanych przez naszą odlewnię produktów, również sam proces produkcji wygląda podobnie. Rozpoczyna się od upłynnienia tworzywa, z którego wykonana zostanie wypraska. W takiej też postaci (płynnej) tworzywo zostaje wtryśnięte do przygotowanego odlewu. Należy wówczas odczekać, aż pod wpływem stopniowo obniżającej się temperatury powróci ono do postaci stałej. Dopiero wówczas możliwie jest zdjęcie bloków formy. Ostatnim etapem jest oczywiście staranne czyszczenie uzyskanego narzędzia, co pozwoli usunąć pyłki i drobne zanieczyszczenia z powierzchni kształtki.

Co przetwarzamy?
Pracujemy w oparciu o różne materiały, dając tym samym możliwość wykorzystania rozmaitych tworzyw – w pełni odpowiadających swoimi właściwościami oczekiwaniom względem produktu końcowego. Przede wszystkim działamy jednak posiłkując się tworzywami pochodzącymi z dwóch grup: tworzyw krystalicznych oraz amorficznych. Wśród tych pierwszych znajdują się m.in.:

  • poliamid,
  • polipropylen,
  • polietylen,
  • poliacetale.

Natomiast wśród wykorzystywanych przez nas tworzyw amorficznych znajdują się: polimetakrylan metylu, polistyren, kopolimer oraz poliwęglan.

Projektowanie i proces produkcji
Podstawowym celem naszej firmy jest produkowanie wyrobów, odpowiadających w pełni potrzebom Klientów. Dlatego też dostosowujemy swoje działania do indywidualnych wymagań każdego z Państwa, tworząc projekt i konstrukcję, a także wykonując na miejscu próby produkowanych przez nas narzędzi. W naszej odlewni najpierw skupiamy się na tym, aby dokładnie poznać oczekiwania, po czym przystępujemy do tworzenia rysunku technicznego i realizacji zlecenia. Dobieramy odpowiednie materiały i produkujemy detale przy użyciu wtryskarek działających w oparciu o nowoczesne technologie. Wykonujemy również wyroby na podstawie form dostarczonych nam przez Klientów, a nasza narzędziownia jest do Państwa dyspozycji w każdym momencie – możecie wynająć ją na cele własnej produkcji. Korzystamy z maszyn o sile zwarcia od 30 do 120 T. Wtryskarki sterowane są komputerowo i zapewniają wydajne działanie, co pozwala nam realizować zlecenia szybko i z optymalną precyzją.

Obróbka form wtryskowych
Oprócz produkcji, zajmujemy się również obróbką form wtryskowych, również w przypadku, gdy stworzona przez nas forma uległa uszkodzeniu w czasie eksploatacji. Dysponujemy technologiami konwencjonalnymi i CNC, dzięki którym jesteśmy w stanie spełnić wszelkie oczekiwania każdego Klienta. Od pomysłu, przez wykonanie projektu i produkcję, aż do przeglądów, napraw i konserwacji wyrobów – możecie Państwo liczyć na kompleksowe usługi, dostosowane zawsze w pełni indywidualnie do potrzeb każdego Klienta.

Formy wtryskowe
Formy wtryskowe