Formy odlewnicze

Jednym z pierwszych etapów przy produkcji elementów jest konstrukcja form odlewniczych, które pozwolą na dokładne odwzorowanie wymaganej części.

Nasza odlewnia przestrzega dokładnych zasad projektowania i produkcji. Tworzymy specjalistyczną dokumentację, która opisuje specyfikację techniczną elementu, schematy dotyczące zachodzącego procesu. Niezwykle istotne są także wszelkie instrukcje, próby wykonawcze, specjalne kalkulacje i karty technologiczne.

Korzystamy z dwóch różnych metod produkcji elementów metalowych w naszej pracowni:

  • Metoda gorącokomorowa nadaje się do tworzenia elementów z różnych stopów cynku, które charakteryzują się wysoką odpornością i dobrym przewodzeniem energii. Wykorzystując ten proces nie dopuszczamy powietrza do elementu.
  • Metoda zimnokomorowa pozwala nam na produkcję lekkich i solidnych części aluminiowych. Ciekły metal przelewany jest z komory wtryskowej do formy , by tam nadać elementowi odpowiednie kształty.

Dzięki nowoczesnym technologiom i specjalistycznym maszynom wykonywane detale w formach odlewniczych mają powtarzalne wymiary i kształt.

Dzięki nowoczesnym programom, jesteśmy w stanie stworzyć symulacje odlewnicze, które pomogą zoptymalizować i stworzyć w krótszym czasie odpowiednie formy odlewnicze. Dzięki symulacjom jesteśmy w stanie wyeliminować różne błędy powstałe na etapie projektowania. Symulacja pozwala również na dobranie najlepszych parametrów urządzeń i
zmniejsza czas ich odpowiedniej konfiguracji. Ponadto, cyfrowe odtworzenie napełnienia formy ciekłym metalem pozwala na zmierzenie przewidywanej temperatury, wymaganego ciśnienia lub czasu napełnienia formy.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy do sprawdzenia reszty naszej oferty, m.in wszechstronnej obróbki metali i produkcji form wtryskowych, które doskonale sprawdzają się przy produkcji części z tworzyw sztucznych. Skontaktuj się z nami i razem stworzymy optymalny, spełniający wszelkie normy i wymagania projekt.